Без категорій

ЩО ВИ ЗНАЄТЕ ПРО НАЙБІЛЬШИЙ З ОРГАНІВ ЛЮДСЬКОГО ТІЛА?

Ви вже, безсумнівно, знаєте, який орган найбільший – це шкіра.
Якщо вона бездоганна або близька до цього, то це дуже помітно і дуже красиво. Важко уявити собі справжнє здоров’я і справжню красу з нездоровою шкірою. Якщо ви дійсно хочете бути прекрасною, то тоді забудьте про різного роду відмовки і виправдання вашої бездіяльності і відсутності знань, які можуть допомогти. Ваша краса – в ваших руках, і ви зможете крок за кроком стати настільки красивою, наскільки побажаєте.

Що потрібно знати про шкіру? Шкіра – це зовнішній покрив людини. Наша шкіра – це бар’єр між зовнішнім середовищем і організмом. Дуже часто проблеми шкіри «говорять» про хвороби внутрішніх органів людини, про негативності факторів зовнішнього середовища або ж про шкідливі звички.

У цій статті ви ознайомитеся з більш детальною інформацією, яка допоможе вам зрозуміти механізми роботи шкіри і її будову, в результаті чого ви знайдете усвідомленість в шляху пошуку свого «еліксиру молодості».
З чого складається шкіра? Шкіра складається з трьох шарів: епідермісу (зовнішній шар), дерми (середній шар) і гіподерми (підшкірно-жирової клітковини).

Епідерміс – зовнішній, що постійно оновлюється шар шкіри, на який лягає основне навантаження щодо здійснення бар’єрних функцій. Саме він є перепоною на шляху проникнення чужорідних речовин, токсинів, бактерій.

Самий верхній роговий шар складають сплощені рогові лусочки, заповнені кератином і скріплені між собою. Клітини епідермісу можуть поглинати і використовувати кератин для підвищення пружності шкіри і контролю над ступенем її зволоження. Життєвий цикл клітин епідермісу становить приблизно від 20 до 30 діб. Косметичні засоби, які містять в своєму складі рослинні амінокислоти, забезпечують необхідний склад протеїнів в шкірі (кератину, колагену, еластину), а також допомагають регулювати діяльність сальних залоз в шкірі тіла і волосистої частини голови. Іншими словами, здорова пружна чиста шкіра тіла і голови – це шкіра, якої вистачає харчування: кератину, колагену і еластину, а їх шкіра може отримати з рослинних амінокислот.

Ступінь зволоженості епідермісу забезпечує спеціальний комплекс гігрофільних молекул – так званий натуральний зволожуючий фактор, який виробляють живі клітини епідермісу. Вода надходить в епідерміс з кровоносних капілярів, розташованих в нижніх шарах шкіри і утримується молекулами натурального зволожуючого фактора. Згадайте одноразовий підгузник, в вашій шкірі існують молекули (гігрофільних – в пров. «Люблячі воду»), які затримують в собі воду так, як «затримується» рідина в підгузку. Вода надходить з кровоносних капілярів, тобто зсередини, а значить, для зволоженості шкіри важливо, щоб у всьому організмі вистачало води. Необхідно пити воду в достатній кількості (33мл. На 1 кг. Ваги).

На поверхні епідермісу знаходиться гідроліпідна ( «гідро» пров. «Вода», «липид» жир) мантія, яку формують виділення сальних і потових залоз, змішані з продуктами життєдіяльності епідермісу. Гідроліпідна мантія має кислу реакцію середовища (рН 4,5-5,5) і є першим природним захисним бар’єром шкіри. Поему важливо щоб засоби для миття волосся і тіла не містили SLS і SLES (рН – 14), які витравлюють шкіру, призводять до її зневоднення і втрати пружності, тоді ця «мантія» на шкірі не зможе існувати, захищаючи шкіру і підтримуючи її здоров’я.

Дерма (середній шар) забезпечує механічні властивості шкіри – її пружність, еластичність і міцність. Вона має сітчасте будова і складається з правильно організованих волокон колагену і еластину, весь простір між якими заповнено гелем, що складається, в основному, з гіалуронової кислоти.

Вас би не дуже зацікавили ці процеси, якщо б ви не дізналися, що молодість і відсутність зморшок безпосередньо залежать від них. Якщо вашій шкірі вистачає колагену, еластину і гіалуронової кислоти, якщо волокна колагену правильно організовані і не злиплі, значить, ваша шкіра не просто виглядає молодий, а вона здатна залишатися без зморшок довгий час.
Дерму пронизує мережу кровоносних і лімфатичних капілярів, по якій до клітин дерми і епідермісу надходять поживні речовини і видаляються продукти метаболізму.

Рослинні екстракти, що містять фітоестрогени і ефірні масла цитрусової серії стимулюють роботу клітин дерми, змушуючи їх більш активно виробляти колаген, еластин і гіалуронову кислоту, а також прискорюють процес ділення клітин базального шару епідермісу, збільшуючи тим самим швидкість його поновлення. Також ці компоненти містять в своєму складі велику кількість вітамінів, які надають могутню антиоксидантну дію, захищають клітини шкіри від наслідків окисного стресу, уповільнюють процеси старіння шкіри.

Підшкірна жирова клітковина, або гиподерма, найглибший шар шкіри, що складається з жирових клітин адипоцитів, зібраних в жирові дольки, які відокремлені один від одного сполучною тканиною. Саме в адипоцитах відкладаються про запас у вигляді жирів надлишок поживних речовин, що надходять з їжею. Саме гиподерма уражається такими косметичними недоліками, як целюліт.
Рослинні екстракти і натуральні ефірні масла, які покращують мікроциркуляцію крові і лімфи, допомагають впоратися з багатьма косметичними недоліками.

Прочитавши цю статтю, ви можете ясно уявити, що відбувається у вашій шкірі і чому їй «не подобається» і не допомагають хімічні засоби. Ваша шкіра «харчується» і потребує підкріплення певними натуральними елементами – вона жива. Надайте їй «будівельні цеглинки» для побудови її здоров’я, і вона обрадує вас своїм відмінним видом.

Тепер ви знаєте дуже багато корисного про найбільший орган людського тіла, а значить, ви знаєте, що може бути «еліксиром молодості» для вашої шкіри, а що їй зашкодить. Ви можете завжди знати, яким буде результат застосування різних засобів і робити вибір на користь вашої краси.

Leave a Reply