Без категорій

ВИПАДАННЯ ВОЛОССЯ – РЕЦЕПТ ЯКИЙ МАЄ ЗНАТИ КОЖЕН

Елементарні знання про будову і функції волосся допоможуть нам правильно доглядати за ними. Ці знання вбережуть нас від шкоди, що можуть заподіяти волоссю неправильні дії.

Волос – це білковий полімер, який, в основному, становить кератин. Волос людини складається з стрижня і кореня. Стрижень розташовується над шкірою, а корінь під шкірою. Стрижень волосини, при розгляді під мікроскопом, складається з трьох шарів ороговілих клітин: зовнішнього (кутикули), середнього (коркового) і центрального (мозкового).

Волос утримується на голові завдяки кореню. Життя волосинки залежить від маленького сосочка, пронизаного кровоносними судинами і нервами. Він знаходиться в нижній частині кореня. Саме через цей сосочок і здійснюється харчування волосини. Корінь волосини закінчується цибулиною. Клітини цибулини розмножуються і відбувається зростання волосини.

Корінь волосини укладений у волосяний мішечок під назвою волосяний фолікул. До кожного фолликулу прикріплені одна або декілька сальних залоз. Вони виділяють шкірне сало, або так званий секрет сальних залоз. Кожне сало надає волоссю блиск і красу, пом’якшує волосся, оберігаючи їх від висихання.

Сальні залози дуже важливі, тому що з їх допомогою на поверхні шкіри створюється водно-ліпідна плівка, яка виконує захисну функцію. Ця плівка складається з відмерлих клітин епідермісу, секрету сальних і потових залоз і має слабокислу середу (перешкоджає розмноженню мікроорганізмів).

Прочитавши таку інформацію, ви перестанете так сильно турбуватися про сильний знежирюванні шкіри голови, тому що водно-ліпідна плівка володіє водовідштовхувальним ефектом, захищає епідерміс від пересихання, а також захищає від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. У вас на голові вже існує природний захист, яку ви можете зберегти або порушити. Щоб зберегти водно-ліпідну плівку, настійно не рекомендується використовувати для миття шампуні з лаурил сульфатом. Такі шампуні витравлюють шкіру голови, що призводить до подразнення і сухості шкіри голови, випадання волосся і появі лупи. Якщо шкірного сала виділяється занадто багато – це призводить до появи жирної лупи і жирного засмальцьованого волосся.

На волосистій частині голови знаходиться розгалужена мережа кровоносних судин, що живить кожну волосину. Для того, щоб харчування волосся було ефективним і достатнім, необхідно пити багато чистої води і є продукти, що сприяють кровотворенню. У сосочку волосини процес обміну речовин протікає найбільш активно. Для підтримки швидкості обміну речовин необхідно постійне харчування великою кількістю поживних речовин і кисню. При звуженні кровоносних капілярів шкіри голови сосочки виснажуються, атрофуються і вироджуються в пушкове тонке волосся. Формування і зростання волосся безпосередньо залежать від гарного харчування сосочка, а здорова робота сосочка залежить від його постачання кров’ю.

Якщо є проблема з сосочками, то її можна усунути, поліпшивши кровообіг шкіри голови. Кожен день людина втрачає від 30 до 100 волосся. Необхідно відрізняти нормальне випадання волосся від підвищеного. Візуально кількість випадають волосся можна визначити по тому, скільки їх залишається на гребінці після розчісування.

Якщо їх небагато, все в порядку. Якщо ж після кожного розчісування залишається багато волосся, тоді необхідно вжити заходів щодо припинення їх випадання. Слід звернути увагу на довжину волосся. Чим волосся довше, тим густіше буде пучок на гребінці навіть при нормальному випаданні. Волосся повинні випадати, щоб звільнялося місце для появи нового волосся. Восени і навесні волосся можуть випадати в більшій кількості, відновити їх допоможе вітамінізоване правильне харчування і рясне пиття чистої води.

Leave a Reply